Uspješno organizovana Medicinijada u Neumu

U periodu od 16. do 18. maja na sportskim terenima hotela “Zenit” u Neumu održane su sportske igre zdravstvenih radnika sjeveroistočne Bosne pod nazivom “Medicinijada”.

Ovogodišnji organizator Medicinijade bio je Dom zdravlja Živinice, uz pokroviteljstvo Grada Živinice.

Učešće je uzelo 15 zdravstvenih institucija sa gotovo 500 takmičara.

Kao i svake godine, naši radnici su ostvarili zapažene rezultate. Osvojena su prva mjesta u ženskom i muškom povlačenju konopca, pružanju prve pomoći, te treća mjesta u ženskoj odbojci i odbojci na pijesku, te šahu.

Zahvaljujući ovim rezultatima, JZU Dom zdravlja Živinice je u ukupnom plasmanu osvojio prvo mjesto, drugo mjesto Dom zdravlja Kalesija i treće mjesto Dom zdravlja Srebrenik.

24. izdanje „Medicinijade Neum 2024“ formalno je zatvorio Predsjednik Organizacionog odbora ove uspješne manifestacije i direktor Doma zdravlja Živinice dr. Hidajet Rahimić.

Može se sa sigurnošću reći da je i ovogodišnja Medicinijada u potpunosti ispunila svoju misiju susreta medicinskih djelatnika: druženje, upoznavanje, razmjena iskustava, edukacija, takmičenje i lijepa zabava.