Medicinijada 2017

Maj je već tradicionalno mjesec u kojem se održavaju sportski susreti zdravstvenih radnika sjeveroistočne Bosne. Po deveti put ovi susreti su se održali na terenima hotela “Zenit” u Neumu, a ovogodišnji organizator je bila naša Ustanova, uz pokroviteljstvo općine Živinice i općinskog načelnika Samira Kamenjakovića.

Učešće na Medicinijadi je uzelo 540 učesnika iz 16 zdravstvenih ustanova sa područja Tuzlanskog i Posavskog kantona.

Igre su otvorene 19.maja uz postrojavanje svih ekipa, a igre je svečano otvorio dr.sc. Samir Kamenjaković, načelnik općine Živinice.

Kao i svake godine, naši sportisti su zabilježili značajne rezultate. Tako su osvojena 1.mjesta u takmičenju iz pružanja prve pomoći, malom nogometu i rukometu (žene), te 2.mjesta u šahu i muškoj odbojci.

Ovom prilikom se zahvaljujemo sponzorima koji su doprinijeli da ova Medicinijada bude održana ,a to su:

generalni pokrovitelj: općina Živinice

bronzani sponzor: Zada doo Lukavac

sponzori: Farmavita Sarajevo, Ena Sarajevo, Berg Sarajevo, Derby trade Brčko, Remedia Tuzla, Alfadivit Živinice, Globex Zenica, Tuzlafarm Tuzla, Reciklon Sarajevo